1

Patarimai

Vasarai artėjant

Perkame dviratį

Žiemai artėjant

Atšalo orai, iškrito pirmas sniegas ir dviračių mėgėjai jau pastatė dviračius žiemoti iki pavasario. Liko tik didžiausi entuziastai ir tie, kuriems tai nepakeičiama transporto priemonė.

Kaip dviratį palikti žiemai:

Pirmiausia jį reikėtų švariai nuplauti. Tam galima naudoti priemones tinkamas rėmui, grandinei bei žvaigždėms. Nuplovus palaukti kol išdžius ir tirštesniu grandininiu tepalu sutepti grandinę bei priekinę ir galines žvaigždes. Taip pat sutepti, jei yra, amortizuojančios šakės štokus. Pravartu patikrinti oro slėgį padangose, jei slėgis mažas, pripūsti iki normos. Dviratį geriausia ne pastatyti, bet pakabinti. Taip jis užims mažiau vietos ir mažesnė tikimybė, kad sumažėjus oro slėgiui padangose, jos suaižės nuo šalčio (jei laikote šaltoje vietoje). Nėra labai svarbu ar dviratis  žiemos šiltoje,  ar šaltoje patalpoje- svarbiausia, kad  tai būtų sausa patalpa. Peržiemojęs drėgnoje vietoje neparuoštas, jis gali pasipuošti rūdimis.

O tiems, kuriems tai pagrindinė transporto priemonė, arba važiavimas dviračiu yra gyvenimo būdas, vertėtų prisiminti, kad Lietuvoje keliai žiemos metu barstomi druskos mišiniu. Druska, važinėjant žiemą dviračiu, stipriai jį paveiks. Geriausia turėti tokį dviratį, kurio negaila, kad jį paveiks druska, o grandinei apsaugoti  reikėtų naudoti tepalą, skirtą tokioms sąlygoms. Kad važinėtumėte saugiai, esant ir slidžiai kelio dangai, patarčiau įsigyti dygliuotas padangas, kurių užtektų kelioms žiemoms. Taip pat patartina įsigyti apsauginius skydelius. Tuomet važiuosite sausi ar beveik sausi. Na ir būtinai įsigyti gerus šviesos prietaisus.  Nepamirškite ir šiltų pirštinių, kepurės ir gerų batų. Taip bevažiuojant, greičiau ateis ir pavasaris. Sėkmės ;-)